اردیبهشت ۱, ۱۴۰۰

۵ نمونه تبلیغاتی از دروغ سیزده

۵ نمونه استفاده تبلیغاتی از دروغ سیزده

روز دروغ آوریل (April fool’s day) در خیلی از کشورها به عنوان یه روز خاص با گفتن دروغ هایی به شوخی در ۱ آوریل گرامی داشته می شه. بیش ازشصت ساله که در ایران، گفتن دروغ سیزده نوروز، یا همون «ماهی آوریل» فرانسوی ها، از طرف چند روزنامه نگار ایرونی رواج پیدا کرده. آغازماه آوریل یه روز قبل از سیزده نوروز می باشه، و اینم وقتی دست آویزی شد، که در سیزده نوروز که خاص جشن، شادی و نیایش واسه باران و باروری زمینه، زیرنام شوخی دروغ سیزده بگن. (منبع : ویکیپدیا)

دروغ ۱۳ فقط واسه شوخی با دوستان و خونواده نیس، با یه دروغ سیزده مناسب می تونین موجب سرگرمی و خنده مشتریان خود شید و در خاطر اونا بمونین. شرکتای بزرگ معمولا از دروغ سیزده واسه تبلیغات خود بهره میبرن تا جاییکه حتی تا معرفی یه محصول یا نرم افزار جدید و غیرواقعی جلو رفته ان.

در ادامه پنج نمونه استفاده تبلیغاتی شرکتای بزرگ از دروغ سیزده رو به شما معرفی میکنیم.

دروغ سیزده برگرکینگ – همبرگر مخصوص افراد چپ دست (۱۹۹۸)

دروغ سیزده برگرکینگ

دروغ سیزده برگرکینگ

برگرکینگ تو یه صفحه کامل از مجله USA Today به تبلیغ محصول جدید خود مخصوص چپ دستا پرداخت. اونا در دروغ سیزده خود ادعا کردن که این محصول مناسب افراد چپ دست طراحی شده و در اون تموم محتویات همبرگر ۱۸۰ درجه چرخیده س. چند روز بعد اعتراف کردن که این تبلیغ تنها دروغ ۱۳ بوده ولی در این مدت افراد زیادی واسه امتحان این محصول به شعب برگرکینگ مراجعه کردن.

دروغ سیزده پپسی – قوطیای آبی رنگ رو نخرید (۱۹۹۶)

دروغ سیزده پپسی

دروغ سیزده پپسی

پپسی در دروغ ۱۳ خود اطلاعیه ای مبنی بر قوطیای هوشمند منتشر کرد براین پایه که از این پس اگه تاریخ انقضای محتویات قوطیای پپسی بگذره رنگ قوطی آبی می شه پس از خرید قوطیای آبی رنگ دوری کنین. این نکته که در اون زمان تموم قوطیای پپسی آبی رنگ بودن تاثیر تبلیغاتی زیادی بر معروف شدن این دروغ سیزده داشت.

دروغ سیزده گوگل – همکاری با گوگل در صفحه جستجو (۲۰۱۱)

گوگل از جمله شرکت هاییه که علاقه زیادی به دروغ سیزده نشون می ده، امسال هم میشه انتظار دروغ جدید از این شرکت داشت. اگه دقت کرده باشین هنگام تایپ در نوار جستجو، گوگل عبارت شما رو حدس زده و تکمیل میکنه. در دروغ سیزده سال ۲۰۱۱، گوگل ادعا کرد که این کار بوسیله کارمندان این شرکت انجام میشه و می خواد آدمایی رو واسه انجام این کار استخدام کنه. در پایین صفحه اصلی گوگل لینکی واسه درخواست استخدام و همکاری قرار داده بودن.

دروغ سیزده شرکت ویرجین – مسافرت به پلوتون (۲۰۱۱)

دروغ سیزده ویرجین

دروغ سیزده ویرجین

ریچارد برنسون صاحب و موسس شرکت هواپیمایی ویرجین در سایت این شرکت ادعا کرد که سیاره پلوتون رو به مبلغ بسیار زیادی خریداری کرده و می خوان صنعت توریسم فضایی رو به این سیاره بکشن. اونا هم اینکه در دروغ سیزده خود ادعا کردن که وسیله ای رو واسه رسیدن به این سیاره طراحی کردن.

دروغ سیزده سایت Hotels.com – رزرو اتاق در ماه (۲۰۰۹)

دروغ سیزده Hotels

دروغ سیزده Hotels

مدیران سایت رزرو آنلاین هتل امکان رزرو اتاق در ماه رو روی سایت خود قرار دادن، اونا حتی در دروغ سیزده خود قیمت اتاقا رو هم واسه مشتریان تعیین کرده بودن.

شمام می تونین با کمی فکر ایده مناسبی واسه دروغ سیزده شرکت خود پیدا کنین و توجه مشتریان رو بیشتر از قبل جلب کنین. شرکتای بزرگ با صرف هزینه های زیاد و چاپ تبلیغات تاثیر دروغ سیزده خود رو بسیار زیاد میکنن ولی امروزه شما با به کار گیری اینترنت و بدون صرف هزینه می تونین دروغ سیزده خود رو به گوش مشتریان برسونین. به کار گیری شبکه های اجتماعی، وبلاگ یا ایمیل میتونه ایده مناسبی واسه واقعی تر نشون دادن دروغ سیزده شما و منتشر کردن بهتر اون باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *