۷ نکته طلایی در سئو عنوان صفحه

متا تگ عنوان صفحه (Meta title tag) واسه تعیین عنوان صفحات سایت بکار میره و نشون دهنده نسبی محتوای صفحه س.

به چه دلیل باید به عنوان صفحه اهمیت بدیم؟

عنوان صفحه تاثیر زیادی بر سئو سایت شما داره و می تونین با تعریف درست اون اندازه ورودی سایت خود از گوگل رو زیاد کنین. در ادامه دلایل اینکه به چه دلیل باید به سئو عنوان صفحه اهمیت بدیم رو ذکر میکنیم:

نمایش عنوان صفحه در مرورگرها

مرورگرهای پر استفاده مانند فایرفاکس، گوگل کروم، اینترنت اکسپلورر، اپرا و … همه عنوان صفحه رو در بالای پنجره های خود به نمایش میذارن.

نمایش عنوان صفحه در مرورگر فایرفاکس

نمایش عنوان صفحه در مرورگر فایرفاکس

نمایش عنوان صفحه در موتورهای جستجو

زمانیکه کاربران در موتورهای جستجو کلمات کلیدی مورد نظر خود رو جستجو میکنن، اولین خطی که در یافته های نشون داده میشه عنوان صفحه شما هستش که در تگ متا تعریف کردین. همین امر موجب اهمیت سئو عنوان صفحه میشه که در ادامه این مقاله دربارش صحبت می کنیم.

نمایش عنوان صفحه در اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی

زمانیکه شما صفحه ای در شبکه های اجتماعی به اشتراک می ذارین بطور پیش فرض عنوان صفحه در مطلب منتشر شده نشون داده میشه.

سه دلیل گفته شده در بالا همه اهمیت عنوان صفحه و چگونگی نمایش اون به بازدیدکنندگان سایت شما رو نشون میدن، با اینکه هیچ محدودیتی در تعداد کاراکترهای عنوان صفحه وجود نداره بهتره که مهمترین بخش اون در بین ۶۰ تا ۷۰ کاراکتر اول باشه چون فقط این بخش در یافته های جستجو نشون داده میشه.

نمایش عنوان صفحه طولانی در نتایج جستجوی گوگل

نمایش عنوان صفحه طولانی در نتایج جستجوی گوگل

۷ نکته اصلی در سئو عنوان صفحه

در یافته های جستجو اولین چیزی که دیده میشه خط آبی رنگ با کلمات بزرگ تره که عنوان صفحه رو در خود جای داده. شما باید با توجه به ریزه کاری ها و اصول سئو بازدیدکنندگان رو تشویق کنین تا سایت شما رو از بین دیگه یافته های پیشنهادی گوگل انتخاب کنن.

۱- نام شرکت رو در عنوان صفحه بذارین

عنوان صفحه اصلی سایت شما باید نام شرکت رو در اول خود داشته باشه و واسه صفحات داخلی سایت بهتره که نام شرکت در انتهای عنوان صفحه قرار گیرد و اطلاعات مهمتر رو در اول اون بذارین.

نمایش نام شرکت در عنوان صفحه

نمایش نام شرکت در عنوان صفحه

۲- کلمات کلیدی رو در اول عنوان صفحه بذارین

واسه بهتر شدن وضعیت سئو صفحه، کلمات کلیدی اصلی خود رو در اول عنوان صفحه بذارین. چون:

  • موتورهای جستجو صفحاتی که کلمات کلیدی در اول عنوان صفحه هست رو بیشتر به کاربران پیشنهاد میدن.
  • کلید واژه در اول عنوان صفحه توجه بیشتری از کابران جلب میکنه و شانس کلیک برروی سایت شما رو افزایش می ده.
  • جلب توجه کلمات کلیدی موجود در عنوان صفحه اندازه کلیک CTR سایت شما رو در گوگل افزایش می ده که موجب بالاتر اومدن شما در یافته های موتور جستجوی گوگل میشه.

۳- به کار گیری خط عمودی در عنوان صفحه

شما می تونین با به کار گیری کاراکتر (|) در عنوان صفحه عبارات رو از همدیگه جدا کرده و ظاهری تمیز و مرتب به اون بدین. با این کار کاربران متن اون رو سریعتر تشخیص میدن و شانس کلیک بر اون زیاد می شه.

۴- به کار گیری اعداد در عنوان صفحه

به کار گیری اعداد در اول عنوان صفحه کاربرد صفحات رو بیشتر میکنه. بطور مثال مطلبی با عنوان ۱۰ نکته اساسی در سئو عنوان صفحه افراد رو به بازدید صفحه شما تشویق میکنه، چون میدونن که تعداد نکات دقیقا چندتاه و ذهنشون واسه خوندن آماده تره.

۵- از عنوان صفحه تکراری دوری کنین

این بسیار مهم بوده تا جاییکه گوگل در وبمستر خود صفحاتی که عنوان برابری دارن رو شناسایی کرده و تذکر می ده، اگه تعداد صفحات شما خیلی زیاده و امکان تعیین عنوان صفحه به شکل دستی واسه شما وجود نداره، دست کم واسه صفحه اول و صفحات مهم سایت عنوان صفحه رو مشخص کرده و نکات سئو رو مورد توجه بذارین.

۶- برتری خود رو در عنوان نشون بدید

قرار دادن حجم خیلی از اطلاعات در ۷۰ کاراکتر کار راحتی نیس، پس تلاش کنین تا مهمترین برتری های خود رو در اون بذارین. بطور مثال عبارت بهترین پیشنهاد یا کمترین قیمت میتونه افراد رو به بازدید از سایت شما تشویق کنه.

۷- عنوان صفحه مربوط به مطالب سایت باشه

نوشتن عنوان صفحه با رعایت تموم نکات سئو و جذابیت بالا اگه در رابطه با مطلب صفحه نباشه ارزشی نداره. کابران توقع دارن تا عنوان صفحه چکیده ای از محتوای صفحه باشه و اگر با محتوایی نامربوط بر بخورن به سرعت صفحه شما رو ترک می کنن و این باعث افزایش بانس ریت (bounce rate) صفحات سایتتون و بدتر شدن رتبه شما در یافته های جستجو می شه.

واسه مشاهده چگونگی نمایش صفحات خود در نتایج جستجوی گوگل می تونین از وسیله خود گوگل به نام richsnippets استفاده کنین.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *