اردیبهشت ۱, ۱۴۰۰

۹ روش افزایش سرعت ایندکس سایت

افزایش سرعت ایندکس سایت

واسه موفقیت در سئو سه قدم اصلی هست، در اول سایت شما باید بوسیله رباتهای خزنده گوگل بررسی شن، بعد صفحات شما ایندکس شده و در آخر به عنوان یافته های جستجو به کاربران نشون داده می شن. در گذشته در یکی از مقالات بلاگسیما با عنوان سوالات رایج سئو – گوگل ایندکس به پرسشای اساسی جواب داده و راهکارهایی واسه افزایش سرعت ایندکس سایت ارائه کردیم. در این مقاله می خوایم راهکارهای موجود واسه بهتر شدن وضعیت ایندکس سایت رو به شکل دقیقتر بررسی کرده و به شما آموزش بدیم.

تموم مراحل زیر بر سرعت ایندکس سایت شما بوسیله گوگل موثر هستن و شماره گذاری دلیلی بر نوبت انجام اونا نیس.  ایندکس سایت شما به هرحال بوسیله گوگل انجام می شه (مگه در صورت تخلف) ولی نکته مورد نظر در این مقاله افزایش سرعت ایندکس سایت و نوشته های جدید اون هستش.

۹ روش ایندکس سایت

۱. حساب گوگل وبمستر

جهت بهبود ایندکس سایت، مهمترین قدم واسه هر سایتی نصب یه آمارگیر قوی و ساخت حساب گوگل وبمستره. سایت خود رو به گوگل معرفی کنین و وضعیت بازدید روباتهای گوگل از سایت خود رو زیر نظر بگیرین.

بررسی وضعیت روباتهای گوگل در سایت شما

بررسی وضعیت روباتهای گوگل در سایت شما

۲. به کار گیری Fetch as Google

در حساب گوگل وبمستر خود می تونین درخواست بررسی و ایندکس سایت و صفحات مشخصی از اون رو ثبت کنین. این کار واسه معرفی صفحات جدید سایت و یا اونایی که تازگیا بروزرسانی شدن کاربرد داره.

واسه ایندکس سایت از این روش از نوار بغل دستی و در بخش Health روی گزینه Fetch as Google کلیک کنین. نشانی مورد نظر خود رو در باکس سفید رنگ وارد کرده و روی دکمه Fetch کلیک کنین. پس از بارگزاری دوباره صفحه وضعیت به Successful تغییر پیدا میکنه. در این زمان واسه ثبت پایانی دکمه Submit to Index رو بزنین.

به کار گیری Fetch as Google واسه ایندکس سایت

به کار گیری Fetch as Google واسه ایندکس سایت

واسه ایندکس سایت از این روش شما دو گزینه پیش رو دارید، یا خود صفحه رو بررسی میکنین یا نشانی مورد نظر با تموم لینکهای موجود در اون رو. در هر ماه تنها ۱۰ بار می تونین از راه دوم و ۲۰۰۰ بار از راه اول واسه ایندکس سایت استفاده کنین.

۳. نقشه سایت

نقشه سایت به عنوان نقشه راه رباتای گوگل استفاده می شن و اونا رو به صفحات داخلی سایت شما راهنمایی میکنن. واسه بهتر شدن وضعیت ایندکس سایت حتما نقشه سایت خود رو بسازین و اون رو در حساب وبمستر خود معرفی کنین.

نقشه سایت بهبود ایندکس سایت

به کار گیری نقشه سایت واسه بهبود ایندکس سایت

۴. لینکای ورودی به سایت

اگه صفحاتی که بخوبی بوسیله گوگل ایندکس می شن به شما لینک داده باشن، رباتای گوگل به سرعت به ایندکس سایت شما می پردازن. واسه این کار باید لینکای مناسب و با کیفیت از سایتهای دیگه به صفحات خود داشته باشین (لینک سازی خارجی).

۵. گوگل پلاس

یه حساب گوگل پلاس بسازین و در صفحه About اون لینک سایت خود رو بذارین. با در نظر گرفتن اینکه پلاس از سرویسای اصلی گوگله توجه خاص ای به اون میشه. به کار گیری شبکه های اجتماعی دیگه مانند اینستاگرام، تلگرام و … هم واسه بهبود ایندکس سایت پیشنهاد میشه.

۶. رعایت نکات کد نویسی

شما با رعایت درست نکات کد نویسی می تونین کار رباتهای گوگل رو واسه ایندکس سایت خود راحتتر کرده و سرعت این روند رو زیاد کنین. واسه بررسی کد HTML  سایت خود به سایت W3.org مراجعه کرده از وسیله چک کننده اون بهره بگیرین. در کنار این کار رعایت نسبت متن به کد در صفحات خود رو رعایت کنین.

۷. سرعت بیشتر، ایندکس بهتر

با کم شدن زمان بارگذاری صفحات به همون نسبت سرعت ایندکس سایت زیاد می شه. واسه افزایش سرعت سایت خود می تونین به مقاله ۱۵ نکته اساسی در افزایش سرعت سایت مراجعه کنین.

۸. لینک سازی داخلی در سایت

تلاش کنین که رابطه مناسبی میان صفحات داخلی سایت خود بسازین و لینکای داخلی رو بین مطالب در رابطه بسازین. این کار موجب میشه که رباتای گوگل از صفحات ایندکس شده به صفحات جدید سایت شما راه پیدا کنن و در آخر سرعت ایندکس سایت زیاد شه.

۹. محتوای تازه و به درد بخور

بطور مرتب سایت خود رو بروزرسانی کرده و در بازه های وقتی مشخص مطالب جدیدی به اون اضافه کنید. اگه بطور مرتب و در زمانهای خاصی مطالب جدیدی رو در سایت خود منتشر کنین، و یا مطالب قدیمی سایتتون رو ویرایش کنین، روباتهای گوگل هم در همون فاصله های وقتی به سایت شما وارد شده و وضعیت ایندکس سایت شما رو بروز می کنن. با این کار فاصله وقتی میان انتشار یه مطلب جدید تا ایندکس اون بوسیله گوگل شدیدا کاهش پیدا می کنه.

در آخر شما می تونین با به کار گیری پنل مدیریت گوگل وبمستر خود و بخش Index Status وضعیت ایندکس سایت خود رو مشاهده کرده و تعداد صفحات ایندکس شده از سایت در گوگل رو با در نظر گرفتن تاریخ ببینین.

بررسی وضعیت ایندکس سایت

بررسی وضعیت ایندکس سایت

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *