دی ۲۹, ۱۳۹۹

اعتراض جورج کلونی به اسکار!

جورج کلونی George

«جورج کلونی» بازیگر و کارگردان سرشناس هالیوودی هم به جمع معترضان به آکادمی اسکار ملحق شد.

به گزارش ایسنا، جورج کلونی هنرپیشه مشهور سینما هم با اعلام این مطلب که “اسکار راهی غلط رو در پیش گرفته”، با هنرمندانی که به ندیده گرفته شدن رنگین پوستان در این رقابت بین المللی معترضند، هم صدا شد.

ایشون با اشاره به این مطلب که امسال حتی یه نامزد مشکی پوست در میان برگزیدگان اسکار وجود نداره، گفت که “آکادمی داره به راه غلط می رود”، کلونی گفت که از ندیده گرفته شدن فیلم هایی چون «اعتقادنامه»، «جانوران بی سرزمین» و «از کف خیابون های کمپتون» و هم اینکه نامزد نشدن «ویل اسمیت» در بخش بهترین بازیگر مرد تعجب می کنن.

این بازیگر در ادامه گفت: به نظر من آفریقایی آمریکایی ها به طور کامل حق دارن به توجه کم آکادمی بهش معترض باشن. فکر می کنم این به طور کامل درسته.

جورج کلونی تا الان شش بار (واسه بهترین بازیگری، کارگردانی، فیلمنامه نویسی و جفت و جور کنندگی) نامزد کسب جایزه اسکار شده که یه بار واسه فیلم «سیریانا» در سال ۲۰۰۵ موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد و در سال ۲۰۱۲ هم در مقام جفت و جور کننده در کنار «بن افلک» و «گرنت هسلا» اسکار بهترین فیلم رو واسه جفت و جور کنندگی به دست آورده.

از دیگر افتخارات این سینماگر مطرح میشه به کسب سه جایزه بهترین بازیگر مرد جوایز گلدن گلوب واسه فیلمای «سیریانا»، «ای داداش کجایی» و «فرزندان» اشاره کرد. کلونی در سال ۲۰۱۳ در فیلم «جاذبه» ساخته «آلفونسو کواران» در نقش یه فضانورد به نام «مت کوالسکی» درکنار «سندرا بولاک» به ابفای نقش پرداخت و در آخر فیلم موفق به کسب هشت جایزه اسکار شد. ایشون تا الان فیلم های «شب بخیر و موفق باشین» (۲۰۰۲)، « کلاه چرمی ها» (۲۰۰۸)، « عید مارس» (۲۰۱۱)، «مردان تاریخی» (۲۰۱۲) رو در مقام کارگردان مقابل دوربین برده.

«دیوید اویلوو» که سال گذشته بازی درخشانش در نقش «مارتین لوتر کینگ» از طرف اعضای آکادمی اسکار ندیده گرفته شد، گفت: آکادمی بازی منو مشخص نکرد، در واقع نقش کل مردم رو درخشش نداد.

«چریل بون ایساکس» رییس آکادمی اسکار هم ضمن انتقاد از نامزدهای کامل سفیدپوست اسکار امسال گفت که از این جریان “قلبش شکسته و احساس فرسودگی” می کنه و بیان کرد: آکادمی باید تغییرات اساسی در اعضای آکادمی بسازه و رای دهندگانی با تنوع نژادی بیشتر به آکادمی معرفی شن.

«اسپایک لی» کارگردان فیلم «کارِ درست رو بکنه» که در ماه نوامبر سال گذشته به پاس خدماتش در میدون فیلمسازی، جایزه افتخاری آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار رو گرفت، به دلیل چیزی که اون رو نبود تنوع نژادی در میان نامزدهای این رویدادهای سینمایی خواند، در مراسم اصلی دادن جوایز اسکار در ۲۸ فوریه حضور نمی یابد.

به گزارش گاردین ، «مایکل مور» فیلمساز صاحب نام هم از دیگر چهره هاییه که تازگیا اعتراض خود رو به این وضعیت اعلام کرده.

«مایکل.بی جوردن» و «تسا تامپسون» واسه فیلم «اعتقادنامه»، «ادریس آلبا» و «آبراهام آتا» واسه بازی در فیلم «جانوران بی سرزمین»، «ویل اسمیت» بازیگر فیلم «ضربه مغزی» و تیم بازیگران فیلم «از کف خیابون های کمپتون» همه از گزینه های رنگین پوستی بودن که می تونستن در میان نامزدهای شاخه بازیگری نقش اصلی و مکمل مرد و زن جای داشته باشن اما بازم «اسکار سفید» دیگری رقم خورد تا دوباره انتقادهای توئیتری از آکادمی اسکار بالا بگیره.

مراسم دادن جوایز هشتادوهشتمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز ۲۸ فوریه (یکشنبه نهم اسفند) در سالن «دالبی تئاتر» لس آنجلس با اجرای «کریس راک» برگزار می شه.

هنرمندانی که اسکار گرفتن اما خودشون اونو دریافت نکردن!

لیست کامل برندگان اسکار ۲۰۱۷ – فرهادی اسکار گرفت

اخبار اسکار ایسنا برندگان اسکار جورج کلونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *