اعتراض شدید ژاپنی‌ها به فیلم «شکست ناپذیر» آنجلینا جولی

فیلم جنگی ساخته «آنجلینا جولی» در آستانه اکران در سینماهای ژاپن خشم گروه های راست گرای ژاپنی رو برانگیخته س و حتی می تونه بر روابط میون این کشور و آمریکا هم اثر داشته باشه.

فیلم «شکست ناپذیر» ساخته «آنجلینا جولی» درباره جنگ جهانی دوم که قراره از ششم فوریه ۲۰۱۶ در سینماهای ژاپن به روی پرده بره به دلیل ارائه چهره ای خشن از ژاپنیا و به تصویر کشیدن شکنجه در اردوگاهای زندانیان جنگی در جریان جنگ جهانی با اعتراض فراوون گروه های ملی گرای این کشور آسیایی روبه رو شده.

هنوز مشخص نیس که «آنجلینا جولی» که فیلمش با فروش بیشتر از ۱۶۳ میلیون دلاری موفقیت خوبی در گیشه کسب کرده، در مراسم شروع اکران «شکست ناپذیر» در ژاپن حضور خواهد یافته یا خیر.

فیلم «جولی» اولین بار در دسامبر سال ۲۰۱۴ در سینماهای آمریکا و انگلیس اکران شد اما واسه پیدا کردن پخش کننده در کشور ژاپن با مشکلاتی روبه رو بود.

معترضان به این فیلم فکر می کنن که تصویر ارائه شده از نظامیان ژاپنی که رفتارای وحشتاناکی با زندانیان آمریکایی دارن به شکل زیادی خلاف واقعه و درخواست کردن که نمایش این فیلم به دلیل نژاد پرستی ممنوع شه.

فیلم «شکست ناپذیر» براساس کتاب نوشته «لاورا هیلنبرند»(۲۰۱۰) با عنوان «شکست ناپذیر: داستان بقاء ، مقاومت و رستگاری در جنگ جهانی دوم »، برگرفته از داستان واقعی «لوئیس زامرپنی» دونده المپیک و عضو نیروی هوایی ارتش آمریکاست که پس از سقوط هواپیما و گذروندن ۴۷ روز در ریا آخرسر در نزدیکی جزیره مارشال به اسارت گرفته می شه.

این زندانی جنگی که در سال ۲۰۱۴ درگذشت مدعی شده بود بین سالای ۱۹۴۳ تا ۱۹۴۵ مورد کتک کاری و سوء رفتار افسران نیروی دریایی ژاپن قرار گرفته.

با این وجود «یوئیشی شیمارا» پرفسور روابط بین الملل در دانشگاه «فوکوری» ژاپن در مصاحبه با «تلگراف» اعلام کرد: که این کتاب و اقتباس سینمایی اونو باید به عنوان یه داستان تخیلی در نظر گرفت. کتاب و فیلم زیادتر از اندازه ضرورت به خشونت نیروهای نظامی ژاپن تاکید می کنن. درسته که در زمان جنگ بی رحمیایی انجام شده اما این مخصوص ژاپنیا نبود و همه ارتشا دست به اینجور رفتارهایی می زدن.

این استاد دانشگاه در آخر اضافه کرد: در وقتی که ژاپنی و آمریکا باید همکاری امنیتی خود رو واسه مقابله با تهدید چین زیاد کنن ، اکران اینجور فیلمی نمی تونه سازنده باشه.

جدیدترین خبرها از طلاق آنجلینا جولی و برد پیت

جنجال دوباره احتمال طلاق «آنجلینا جولی» و «برد پیت»!

آنجلینا جولی اخبار ژاپن ایسنا