اسفند ۱۱, ۱۳۹۹

افراد موفق در تعطیلات آخر هفته چه کارهایی انجام می‌دهند؟

افراد موفق

بیشتر افراد تعطیلات آخر هفته خود رو به پوچی می گذرونن. اون ها معمولا هیچ کار خلاقانه و مفیدی انجام نمی بدن. بهترین راه واسه خلاصی از این موقعیت، برنامه ریزی دقیق و پیشرفته واسه تعطیلاته. در این مقاله می خوایم به همین موضوع بپردازیم و رازهای داشتن یه تعطیلات موفق رو بگیم.

وقتی که می خواهید واسه تعطیلات خود برنامه ریزی کنین این ترفندها رو یادتون باشه:

۱.عمیق تر فکر کنین:

بیشتر اوقات ما کارا و فعالیت هایی که در کودکی انجام می دادیم رو کنار می گذاریم و به کلی فراموش می کنیم. یکی از دوستانم به من می گفت که اون وهمسرش عزمشونو جزم کردن تو یه کلاس آموزش پیانو ثبت نام کنن. این کلاس های آموزشی در تعطیلات آخر هفته برگزار می شد. به گفته این فرد، اون ها تونستن به همراه پسر خود همه نکات و تمرینات کلاس رو بکنن. شاید بهترین روش واسه تشویق کودکان به انجام یه فعالیت خاص همین ترفند باشه. وقتی که بچه ، والدین رو در کنار خود ببینه حتما اشتیاق بیشتری واسه ادامه راه داره. چیجوری می تونید از فرزندان خود انتظار موفقیت ، پیشرفت و برنامه ریزی دقیق داشته باشین در حالیکه خودتون به کلی اون رو فراموش کرده اید.

۲.از صبح خود آخر استفاده رو ببرین:

صبح تعطیلات آخر هفته معمولا به پوچی گذرونده می شه اما واسه انجام کارای شخصی بسیار عالیه. اگه واسه دوی سرعت در حال تمرین هستین می تواید صبح زود از خواب بیدار شید و در بیرون به دویدن بپردازید. واسه اینکه بتونین صبح زود از خواب بیدار شید باید شب زودتر بخوابین .

۳.سنت های خاص خود رو بسازین:

یه خونواده موفق و خوشحال برنامه ها و فعالیت هایی رو در تعطیلات خود انجام میده که همه افراد دوست دارن به اون بپردازند ولی هیچ وقت وقتی کافی واسه برنامه ریزی رو ندارن. اصلا مهم نیس این سنت چی باشه فقط کافیه به اون معتقد باشین. این عادت ها به خاطرات خوبی تبدیل می شن که واسه خونواده شادی آفرین هستن.

۴.واسه زمان بیکاری خود برنامه ریزی کنین:

جس لاهی معلم و نویسنده ایه که زمان چرت زدن خود در تعطیلات آخر هفته رو خوب مدیریت کرده. اون دو بچه داره که زمان برگشت اون به منزل رو خوب می دانند و منتظرش هستن. اون ها با همدیگه بازی می کنن، فیلم تماشا می کنن و کتاب می خونن. همه افراد خونواده موبایل های خود رو خاموش می کنن و همه زمان خود رو در کنار همدیگه سپری می کنن.

۵.وقتی رو واسه جستجو و کشف کنار بذارین:

پیاده روی، دویدن یا حتی دوچرخ سواری می تونه به یه ماجرای عجیب با فرصت های بسیاری واسه روبرو شدن با مشکلات و افراد جور واجور تبدیل شه. از تعطیلات آخر هفته خود واسه ایجاد فرصت های تازه استفاده کنین.

۶.تلاش کنین واسه شب پنج شنبه برنامه خاص و سرگرم کننده ای داشته باشین:

این ترفند خیلی با اهمیته. حتی اگه عاشق کار خود هستین، بهتره در این روز استرس کاری رو کنار بذارین و به فکر انجام فعالیت های سرگرم کننده باشین. اگه به فکر برنامه های کاری خود هستین یا اینکه از انجام کارای سخت خسته اید می تونید یه برنامه سرگرم کننده تدارک ببینین . اینکار باعث می شه بیشتر روی تعطیلات خود تمرکز کنین و همه افکار منفی و آزار دهنده رو از ذهن خود خارج کنین. بهتره شب پنج شنبه رو کنار همدیگه سپری کنین، یه شام عالی بپزید و با هم اون رو بخورین. اگه می تونید با بقیه اعضای فامیل کنار هم جمع شید. یه نفر شام اصلی رو بپزه و بقیه افراد مواد مختلفی مثل دسر رو به همراه داشته باشن. البته شما می تونید به جای پختن غذا، از رستوران ها و غذاهای آماده استفاده کنین. انجام تمریناتی مثل یوگا در تعطیلات آخر هفته هم می تونه پیشنهاد خوبی باشه.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *