دی ۲۷, ۱۳۹۹

افراد موفق چگونه در کارشان فکر می کنند؟

چیزایی که نباید در مورد خودتون بگید

افشای جنبه های منفی شخصیت خود در کار می تونه تاثیر داغون کننده ای روی حرفه شما داشته باشه.

در این مقاله، که در اول در LinkedIn Pulse منتشر شد، دکتر تراویس برادبری (Dr. Travis Bradberry) توضیح میده که این چشم انداز می تونه اثرات منفی رو واسه کار شما به همراه داشته باشه. اگه خود رو به طور کامل واسه همکاراناتان تشریح کنین، هیچوقت نمی تونین یه شبکه حرفه ای از کارکنان قوی داشته باشین ، چون افشای موارد اشتباه می تونه تاثیر منفی روی حرفه تون داشته باشه.

نشون دادن جنبه های درستی از کاراکتر و شخصیتتون، یه کار هنرمندانه س. افشاگریایی که به نظر می رسه هیچ ارتباطی با کاراکتر کاری شما ندارن تنها می تونن شما رو به فردی نامطمئن تبدیل کنه و هیچ نتیجه مثبتی واسه شما به همراه ندارن.

روشی که بعضی از افراد موفق ازش استفاده می کنن اینه که قبل از عبور از خط قرمزها، دیگه چیزی رو در مورد خود برملا نمی کنن، چون وقتی که چیزی رو به اشتراک گذاشتی، دیگه راه برگشتی نداری.

تالنت اسمارت بیشتر از یه میلیون نفر رو مورد آزمایش قرار داد و دریافت که بالاترین سطح کارکرد مخصوص افرادیه که هوش هیجانی بالایی دارن (۹۰ درصد از بهترین بازیگران هر میدون کاری). مردمی با هوش هیجانی در خوندن ذهن بقیه تخصص دارن و بنابر این همین هوش هیجانی به اونا کمک می کنه تا بدونن چی رو باید موقع همکاری با بقیه، در مورد خودشون بگن و چی رو نباید بگن.

لیست زیر شامل ۱۲ مورد از شایع ترین مواردیه که همیشه مردم با نشون دادن اونا، کاراکتر حرفه ای خود رو یه طور اشتباهی نمایش میدن

 1. اونا نشون میدن که از کار خود متنفر هستن.

آخرین چیزی که هر کسی می خواد در کارش بشنوه، اینه که کسی بگه که چقدر از این کار بدش میاد. به زبون آوردن این جمله شما رو به یه فرد منفی تبدیل می کنه که یه بازیکن تیمی قوی نیس و افراد تیم از اون گریزان هستن.

این نگاه موجب پایین اومدن روحیه گروه می شه. کارفرمایان به سرعت آدمایی رو که دارای اینجور روحیه ای هستن از تیم خود حذف می کنن و اونا رو با داوطلبین علاقه مند که حاضرن به سرعت جای این افراد رو پر کرده و در کارای تیمی مشارکت کنن جانشین می کنن.

 1. اونا فکر می کنن که یکی از افراد، بی کفایته و این تفکر خود رو بیان می کنن

همیشه در هر محل کار، افراد بی سواد و بی لیاقت وجود دارن و همه هم معمولا می دونن که اون چه کسیه. اگه از قدرت کافی واسه کمک به اونا و یا کنار گذاشتنشان بهره مند نیستین، پس با صحبت در مورد بی کفایتیا و بی عرضگیای این افراد هیچ چیزی به دست نمیارید.

صحبت در مورد بی عرضگی همکار شما فقط به عنوان تلاشی واسه بهتر نشون دادن خودتون دیده می شه نه هیچی دیگه. علاوه بر این، همکاران شما ممکنه رفتار بالعکسی رو نشون بدن و به جای تایید کلامتون، شما رو به دلیل صحبت در مورد اون همکار متهم کنن.

 1. بیان مقدار پولی که به دشت می کنن

والدین شما ممکنه دوست داشته باشن همه چیز رو درباره مقدار وجهی که در هر ماه به دست میارید بدونن، اما در محل کار، صحبت در این مورد فقط باعث ایجاد جوی منفی و مسموم می شه. واریز حقوق به صورت به طور کامل مساوی غیر ممکنه، و بنابر این مقایسه مستقیم خودتون با همکاران دیگه امر معقولی نیس.

به محض اینکه همه بدونن چقدر حقوق دریافت می کنین، همه ی کارایی که در محل کار انجام می دید با حقوق دریافتی تون مقایسه می شه. درسته که این وسوسه کننده س و شما دوست دارین چک حقوق و دستمزد خود رو از سر کنجکاوی با چک حقوق دوستتون مقایسه کنین، اما از لحظه ای که این کار رو انجام می دید، هیچوقت دوباره با همدیگه دوست نیستین و همه کاراتون به زیر ذره بین میره.

ناگفتنیای محل کار

ناگفتنیای محل کار

 1. بیان عقاید سیاسی و مذهبی خود.

اعتقادات سیاسی و مذهبی مردم نشون دهنده هویتشانه و صحبت بی محابا در مورد این عقاید کار درستی نیس. مخالفت با دیدگاه های بقیه می تونه به سرعت درک اونا رو نسبت به شما عوض کنه. مقابله با ارزشای کلیدی بقیه افراد یکی از بدترین کارهاییه که می تونین انجام بدین.

افراد با سیاستا و مذاهب جور واجور به طور متفاوتی رفتار می کنن، اما بیان ارزشا و اعتقاداتتان به سرعت می تونه بعضیا از افراد رو تحریک کرده و یا با شما دشمن کنه.

اینجور مواردی می تونه به درگیری در میان شما و افرادتان منجر شه و بنابر این اصلا پیشنهاد نمی شه.

مردم همیشه هم جهت با آرمانا و اعتقادات خود عمل میکنن، و القای ارزشای خود به اونا یه کار خطر آمیزه. به اعتقادات بقیه بدون القای نظر خود گوش بدید، چون باعث ایجاد اختلاف و شروع درگیری بین شما و اونا می شه که در محیط کار اصلا مورد پسند نیس.

 1. برملا کردن اون چیزی که در فیس بوک انجام میدن.

مطمئنا رئیس شما وقتی وارد حساب فیس بوکش می شه دوست نداره عکساتون رو در حالی که در حال نوشیدن تکیلا در تایلند هستین ببینه. راه های زیادی هست که می تونین در فیس بوک به عنوان یه فرد نا مناسب به نظر برسین و تصویر ذهنی بدی از خود به جای بذارین. این تصویر بد می تونه به چیزی که شما پوشیده اید، جوری که خود رو نشون می دید، کاری که انجام می دید یا حتی تصویر دوستانتون برگرده.

 1. بیان اون چیزی که در اتاق خواب انجام میدن.

زندگی جنسی شما به طور کامل از دنیای کارتون جداست و چه یه زندگی همراه با ارتباطات پشت سر هم داشته باشین یا به طور کامل خالی، اطلاعات اون هیچ ربطی به محل کارتون نداره. بیان اینجور صحبتایی نه فقط ممکنه باعث تمسخر شما شه، بلکه ممکنه باعث ناراحتی و ایجاد احساس ناراحت بودن در بقیه کارکنان شه.

عبور از این خط قرمز باعث ایجاد معروفیت بدی واسه شما می شه.

چیزایی که در محل کار نباید بگید

چیزایی که در محل کار نباید بگید

 1. بیان تفکراتتون در مورد کارایی که بقیه کارکنان در اتاق خوابشون انجام میدن

شک نداشته باشین تموم آدمایی که با شما کار می کنن تمایلی ندارن که شما بدونین اونا در اتاق خوابشون چه می کنن. این عادلانه نیس که بدانا نشون بدید در مورد زندگی عشقیشان چه تصوراتی دارین.

هر چیزی از خیالات غلط در مورد زندگی جنسی همکارتون گرفته تا بیان نظرات نیش و کنایه داری مانند «سر به هوا بودنت به خاطر اینه که تازه داماد هستی» می تونه نظر بقیه رو در مورد شما عوض کنه و شما رو مثل فردی منفی جلوه دهد.

 1. داشتن اهداف خودخواهانه

اعلان جاه طلبیای خود در محل کار وقتی که این جاس طلبیا در اختلاف با منافع دیگه افرادیه که با اونا کار می کنین و یا در اختلاف با منافع شرکته دلیل می شه که شما به عنوان فردی خودخواه و بی خیال نسبت به موضوع به نظر آیید.

کارکنان بزرگ کسائی هستن که میخوان تموم تیم به موفقیت برسن. جدا از هدف واقعیتون، اعلام اهداف خودخواهانه تون به شما هیچ کمکی نمی کنه و فقط باعث متفرق شدن ادما از دور و بر شما می شه.

 1. بیان رفتارهایی که در کالج داشتین

گذشته شما می تونه چیزای زیادی رو در مورد شما برملا کنه. فقط به خاطر این که شما ۲۰ سال پیش کارای غیر عادی و احمقانه ای انجام دادین، دلیل نمی شه که مردم با خود فکر کنن که از اون به بعد قضاوتا و رفتار بی عیب و نقصی دارید.

 1. صحبت در مورد مصرف الکل در آخر هفته

شما ممکنه تصور کنین صحبت کردن در مورد مصرف زیاد الکل در طول آخر هفته و مست شدنتون بر چهره ای که در محل کار از خود ستختین هیچ تأثیری نداره. چون که اگه شما یه کارمند خوب هستین، پس بازم یه کارمند خوب خواهید، اما بدیش اینه این غلطه به اشتراک گذاشتن این حقایق باعث نمی شه که مردم فکر کنن شما یه آدم بسیار خوش صحبت هستین.

 1. شوخیای توهین آمیز.

جوکای توهین آمیز باعث می شن که افراد دیگه از ایجاد رابطه با شما احساس وحشت کنن و شما در نظر اونا به یه آدم ترسناک تبدیل میشین. این جوکا خیلی خنده دار نیستن و بیشتر، واسه تحقیر طرف مقابل استفاده می شن.

موقع شوخی باید اندازه صمیمیت خود رو با طرف مقابل در نظر بگیرین و پای خود رو از گلیمتان بالاتر نذارین . اگه کسی از همکاران و یا نزدیکان شما، از شوخی هاتون ناراحت می شه و یا شوخیاتون باعث آزار ایشون می گردن، پس بهتره دست از شوخی کردن وردارین.

 1. بیان رو راست همه چیز

وقتی نوجوون کم سن و سالی بودم، به مربی بیس بالم گفتم که در دو هفته قبل تمرین رو به طور کامل کنار گذاشته ام. کاری که اون کرد این بود که واسه دو هفته آینده، منو در نیمکت ذخیره ها نگاه داشت. پس از اون دو هفته، همه چیز بدتر شد و من با اینکه دیگه می خواستم بازی کنم اما بازم روی نیمکت نگه داشته شدم و تموم اینا تقصیر خودم بود.. چون قبل اینکه از تصمیمم مطمئن شوم بی محابا اون رو مطرح کرده بودم.

همین اتفاق وقتی اتفاق می افته که شما به مردم میگه بوسیله شغلتون به دام افتادین. وقتی که شما نشون می دید در حال برنامه ریزی واسه ترک شغل خود هستین، یهو به عنوان عامل هدر دهنده وقت افراد دیگه در نظر گرفته شده و کنار گذاشته میشین.

پس حتی اگه می خواین شغل خود رو تعییر بدید احتیاجی نیس که به افراد دیگه در مورد اون چیزی بگید. وگرنه، در آخر کنار گذاشته شده و بیکار می مونین.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

اختصاصی خبرهای داغ روز موفقیت چیجوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *