دی ۲۹, ۱۳۹۹

افراد موفق چگونه فکر می‌کنند؟

زطرز فکر افراد موفق

کارشناسان سال های زیادی رو واسه بررسی رفتارای آدم ها گذروندن. این وسط افراد موفق بیشتر از بقیه افراد مورد توجه کارشناسان بودن. این افراد مشترکاتی با بقیه دارن؟ چه کارایی رو به صورت متفاوت انجام میدن؟ اون ها چیزایی رو می دانند که ما نمی دانیم؟ بله این افراد ویژگی هایی دارن که اون ها رو از بقیه جدا می سازه. اون ها به روش متفاوتی فکر می کنن، می تونن با دید باز به همه چیز نگاه کنن و تمایل دارن روش های جدیدی در این جهان پیدا کنن. جون مکس ول در کتاب خود با نام” افراد موفق چیجوری فکر می کنن؟ “خبرهای خوبی رو در اختیار خوانندگان خود قرار میده. اون عقیده داره که اینجور مهارتایی رو میشه یاد نمی گیرین. اگه شما طرز فکر خود رو عوض کنین، تماشاگر تغییرات زیادی در زندگی خود هستین. در این مقاله همراه ما باشین تا چگونگی شروع کار رو با هم مرور کنیم.

مثبت فکر کردن:

شما این جوری فکر می کنین: نمی تونم به ارتقا شغلی دست پیدا کنم. هنوز ۱۲ ماه نشده که وارد این شغل شده ام.

به جای اینجور طرز فکر منفی اینطور فکر کنین: چیجوری می توانم در شغل خود پیشرفت پیدا کنم؟ آدمایی در شرکت هست که در کمتر از یه سال به اینجور موفقیتی دست یافته باشن؟ واسه رسیدن به این موفقیت چه کارایی باید انجام دهم؟ واسه اینکه اینجور رویایی رو به واقعیت تبدیل کنم چه کارایی رو باید انجام دهم؟ چشمون خود رو ببندین و رویایی که دوست دارین رو تجسم کنین. این یه روش هیجان انگیز واسه رسیدن به موقعیت هاییه که در سر می پرورانید.

تفکر خلاقانه:

شما اینطور فکر می کنین: دوست دارم این غذا رو امتحان کنم اما نمی توانم چون ماده تشکیل دهنده X یا Y رو ندارم.

این جوری فکر کنین: جانشین دیگری واسه این ماده هست؟ داشتن خلاقیت فکری می تونه ایده های جدیدی به شما بده. ممکنه بعد از فکر کردن به این نتیجه برسین که می تونید به جای خامه ترش از ماست استفاده کنین. لازم نیس همه تفکرات شما یافته های بزرگی بسازن تا زندگی بهتری داشته باشین. حتی تغییرات کوچیک هم می تونه زندگی شما رو عوض کنه. در طول زمان، تفکر خلاقانه می تونه روزای شما رو سرگرم کننده تر و راحت تر کنه.

تفکر انعکاسی:

شما این جوری فکر می کنین: از جایگاهی که دارم راضی نیستم اما نمی دانم واسه بهبود این جایگاه چه کاری باید انجام دهم؟

این جوری فکر کنین: از ۱۲ ماه گذشته چه درس هایی گرفتید؟ سال گذشته چه کارایی باعث موفقیت شما شده؟ پیشرفت کاری خود رو مشخص کنین. تغییرات مثبت و منفی که تجربه کردین رو بنویسین. حالا این شرایط رو در نواحی متفاوت زندگی خود اعمال کنین و ببینین چه تغییراتی واسه شما کارساز بوده. شاید دست کشیدن از یه رابطه، تغییر موقعیت شغلی یا کنار گذاشتن عادت های بد زندگی بتونه در این راه به شما کمک کنه. قبل از هر کاری روی موارد مثبت زندگی خود تمرکز کنین و کارایی که می تونید انجام بدین رو بنویسین. اگه سرگرمی جدیدی وارد زندگی شما شه چه اتفاقی روی میده؟ این سرگرمی ها رو لیست کنین. اجازه بدید تجربیات گذشته شما رو به سمت جلو هدایت کنه.

تفکر اشتراکی:

شما این جوری فکر می کنین: لازم نیس من کاری انجام دهم. من و دوستم همه چیز رو خوب انجام می بدیم.

این جوری فکر کنین: همیشه تو یه گروه برابر حضور دارین؟ دوست دارین تنها تو یه سطح کار کنین؟ قانون رهبری هست که می گوید: افراد موفق همیشه در کنار آدمایی هستن که موفق تر و با هوش تر از خودشون هستن. چی رو در زندگی خود بیشتر دوست دارین و می تونید به صورت فعال زمان بیشتری به اون اختصاص بدید؟ از انرژی افراد و هوشی که دارن به نفع خود استفاده کنین. این گزینه مرحله ایه که شما رو به سطح بعدی منتقل می کنه.

به رقابت کشیدن تفکرات محبوب:

شما این جوری فکر می کنین: شغلم رو دوست ندارم اما باید بدهی های خود رو پرداخت کنم. بخاطر این به کار خودم ادامه می دهم.

این جوری فکر کنین: اینجور شرایطی واقعا درسته؟ باید در زندگی خود از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب کار کنین؟ شک نداشته باشین اینجور نیس. تا حالا کارآفرینانی دیدین که به زور کاری رو بکنن؟ نه هیچوقت. مجبورین ازدواج کنین؟ اگه شما نخواهید نه. مجبورین همه عمر خود رو در شهری که متولد شدین بگذرونین؟ این موضوع هم به علاقه و تمایل شما بستگی داره. لازم نیس مواردی که دوست ندارین رو دنبال کنین. افراد موفق همیشه می تونن مشکلات موجود رو حل کنن. اون ها پر از ایده های ناب هستن. اون ها راه و روش خوش بینانه ای در زندگی خود دارن و فکر می کنند کارای مثبت، مهم و سخت قابل دسترسی هستن. همین امر موجب می شه اینجور آدمایی در زندگی خود موثر باشن. همونطور که یه ضرب المثل قدیمی می گوید: هیچ چیزی تغییر نمیکنه اگه چیزی رو تغییر ندین. نمی خواهید طرز فکر خود رو تغییر بدید؟ همین امروز دست به کار شید.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *