دی ۳۰, ۱۳۹۹

امن‌ترین ماشین جهان در ایران

ولادمیر پوتین دیروز به همراه مرسدس بنز مدل “اس – ۶۰۰ گارد” که از اون به عنوان امن ترین ماشین روی کره زمین یاد می شه و هم اینجور کیف هسته ای روسیه واسه حضور در نشست کشورای صادرکننده گاز وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.

شرکت مرسدس بنز با طراحی مدل گارد اس-۶۰۰، کلاس سطح جدیدی رو از امنیت در برابر حملات بالستیک ارائه می دهد.

شرکت مرسدس بنز واسه مقاوم سازی این محصول خود در خط مونتاژ از موادی هم چون آرامید، پلی اتیلن و یه نوع ترکیب خاص فولادی استفاده کرده.

هم اینجور از ماده بی کربنات در پوشش دهی شیشه ها استفاده شده.

این اتومبیل که ماشین شخصی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان هم بوده در برابر شکل های جور واجور اسلحه های نظامی، مواد منفجره و نارنجک و بمب دستی مقاومه. هم اینجور سطح زیرین اتومبیل هم با به کار گیری ماده ای خاص با یه ترکیب پیچیده محکم سازی شده.

اتاق سرنشینان این خودرو با صفحات ۵ سانتیمتری فولادی مواظبت می شن.

قلب تپنده این خودرو یه موتور ۱۲ سیلندری دارای ۲ توربوشارژه که می تونه ۵۲۳ اسب بخار نیرو رو تولید کنه.

بنر اس-۶۰۰ گارد یکی از سریع ترین ماشین های ساخته شده از طرف این شرکت آلمانیه که می تونه عکس العمل بسیار مناسبی رو در مواقع اضطراری از خود نشون بده. این خودرو به طور کاملً دست ساز بوده و همه اطلاعات اون در دسترس نیس. این خودرو دارای یه گیربکس ۷ دنده س که وظیفه انتقال نیروی موتور به چرخ ها رو رو دوش دارن. بیشترین حد سرعت اس-۶۰۰ گارد ۲۶۴ کیلومتر در ساعته.

قیمت حدودی این خودرو که به نوع آپشن ها و استحکامات اون هم بستگی داره حدود ۳۵۰ هزار یوروه و همه مدل های اون در تأسیسات زیندلفینگن در اشتوتگارت آلمان به صورت دست ساز ساخته می شن.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *